خانواده باکلاس چه قوانینی دارد؟

زندگی کردن به همراه آرامش و لذت بردن اعضای خانواده در کنار یکدیگر از ویژگی هایی است که هر فردی به ان علاقه مند است. همه افراد دوست دارند اعضای خانواده با آرامش و احترام با یکدیگر تعامل داشته باشند و زمینه رشد خانواده و همچنین داشتن خانواده ای متحد را برای خود به وجود بیاورند. اگر شما دوست دارید یک خانواده باکلاس داشته باشید و فرزندان شما به اصول اخلاقی پایبند باشند کافیست در ادامه این مقاله از بعلاوه زندگی همراه ما باشید. اگر شما برای تربیت فرزند خود اهمیت بسیاری قائل هستید حتما مقاله مربوط به نکات طلایی در تربیت کودکان را مطالعه بفرمایید.

1- با احترام صحبت کردن

همه افراد یک خانواده باکلاس باید با احترام با هم صحبت کنند، چه افراد بزرگ و چه افراد کوچک. احترام یک مسئله بسیار مهم در خانواده باکلاس میباشد که باید به آن توجه بسیاری کرد و به کودکان نیز یاد داد.

2- اعضا خانواده باکلاس در میزنند

در یک خانواده با کلاس اعضا خانواده قبل از ورود به هر مکانی اول در میزنند و بعد وارد میشوند. به فرزندان خود یاد دهید زمانی که وارد مکانی میشوند ابتدا حتما در بزنند تا حریم خصوصی افراد را رعایت کنند و با اجازه وارد شوند.

3- باصدای بالا صحبت نمیکنند

سعی کنید در خانه با تن صدای بالا صحبت نکنید. با احترام و به آرامی با یکدیگر صحبت کنید. این ویژگی زمانی خود را نشان میدهد که در خانواده بر سر موضوعی دچار اختلاف میشوید و اینجاست که خانواده میتوانند به آرامی بر سر آن به گفت و گو بپردازند.

4- رعایت شوخی ها

به کودکان خود یاد دهید که شوخی با اعضای خانواده قاعده و قوانینی دارد. هر شوخی به قصد خندیدن در خانه در نوع خود چیز جالبی نیست. مانند نیشگون گرفتن ، هل دادن و ضربه زدن به یکدیگر و …

5- کلمات تاثیرگذار در خانواده باکلاس

بهره بردن از 3 جمله در منزل همواره لازم هست: لطفا، سپاس یا ممنون و معذت خواهی. همین سه جمله به راحتی میتواند مقام اعضای خانواده نسبت به یکدیگر را در سطح بالایی حفظ کند و همینطور به خردسالان امکان رشد در تعاملات اخلاقی در طول روز را میدهد. زیرا چنانچه زمانی فرزند شما به اجتماع نیز وارد گردد خیلی به او یاری میکند تا تعاملات سالمی برای خویش بسازد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا