بیماری هایی که بیشتر سراغ بانوان می آید

با توجه به اینکه در تقویم روز زن وجود دارد و آن را جشن میگیریم آیا چیزی درمورد سلامت روانی زن ها و افزایش نشاط آنها میدانید؟ لازم است موضوعاتی که باید در مورد آن ها و سلامت شان صحبت شود را نیز بدانیم. موارد بسیاری درمورد سلامت روان و بیماری های روانی وجود دارد که متعلق زنان است و کسانی که در حرفه بهداشت روان کار می کنند، زیاد به آن توجهی نمی کنند. توجه کردن به نیازهای مخصوص به فرد بانوان، در ایجاد زندگی بهتر و ارامش بیشتر بسیار موث خواهد بود. در ادامه این مقاله بعلاوه زندگی به معرفی بیماری های روانی خواهیم پرداخت که بیشتر به سراغ زنان می آیند.

پرخاشگری های حاصل از تعصبات جنسیتی

گفته میشود که تاریخچه این مشکل به زمان یونان باستان برمی گردد که زنان در صنعت بهداشت روان مغفول مانده اند. در آن زمان شرایط به گونه ایی بود که در مکالمات روزانه و رسانه ها، زن ها معمولا انسانهایی کم حافظه و بی نظم خطاب می شدند. در حالی صرفا این گونه نبوده و همچین رفتارهایی در مردان نیز قابل مشاهده بود. امروزه نیز به راحتی میتوانید مشاهده کنید که در اکثر گفت و گو ها که مرتبط با تفاوت های ایجاد شده بر اثر جنسیت است زنان واکنش بیشتری از خود نشان میدهند.

افکار خودکشی در زنان بیشتر است

کمی تحقیق در این زمینه نشان داده است تعداد مردانی که براثر خودکشی جان خود را از دست میدهند بیشتر از زنان است اما زنان بیشتری فکر خودکشی در سر دارند و در تلاش اند تا به زندگی خود پایان بدهند. به همین دلیل میزان افسردگی در زنان بسیار بیشتر از مردان میباشد.

اختلالات پرخوری

افراد در هر جنسیتی در معرض ابتلا به اختلالات پرخوری هستند اما در زنان احتمال بی اشتهایی، پرخوری عصبی یا اختلال در خوردن بسیار بیشتر نسبت به مردان میباشد به طوری که حدود دو سوم افراد مبتلا به این اختلال، بانوان میباشند.

 اختلال استرسی پس از حادثه

زنان بیشتر اختلالات استرسی پس از حادثه را تجربه میکند. بر اساس تحقیقات انجمن ملی بیماری های روانی، زنان دو برابر بیشتر نسبت به مردان دچار اختلال استرسی پس از حادثه می شوند. بر اساس این تحقیقات، 10 درصد از زنان در برخی از دوره های زندگی خود با این مشکل مواجه می شوند در حالی که سهم این بیماری برای مردانش تنها 4 درصد است.

اضطراب بیشتر در زنان

اضطراب یکی از بیماری های رایج در زنان است. به طوری که براساس نظریه انجمن اضطراب و افسردگی، اضطراب در زنان با دو برابر سرعت در مردان ایجاد میشود و تاثیر میگذارد. با توجه به داشتن اضطراب بیشتر و تاثیرات مخرب آن ، امار افسردگی در زنان بیشتر شده است. همچنین در جامعه ای زندگی می کنیم که زنان در عوامل اقتصادی – اجتماعی مانند تحصیلات، درآمد، شغل و سلامت جسمی تساوی کامل با مردان ندارند که خود آن در افزایش میزان افسردگی نیز تاثیر گذار است.

بیماری روانی زنان

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا