سحر خیزی: 4 خاصیت شگفت انگیز سحرخیزی

افراد موفق بسیاری عامل موفقیت خود را سحر خیزی میدانند و میتوان بعنوان یکی از رازهای مهم زندگی سالم در نظر گرفت. صبح زود زمان بسیار خوبی از روز است که همراه با وزش نسیم ملایم احساس آرامش کنیم، زمانی که شما برای انجام کارهای خود زودتر از خواب بیدار میشوید دیگر احساس عجله ایی نخواهید کرد و در نتیجه کارها با دقت بیشتری انجام می شود اما تا لحظه ای که به فواید سحر خیزی آگاه نباشید همیشه دلیلی برای تنبلی و خوابیدن می آورید، به علت اهمیت این موضوع و تاثیر آن بر سبک زندگی افراد در ادامه این مقاله بعلاوه زندگی به بررسی فواید سحر خیزی خواهیم پرداخت.

1- عجله را از بین میبرید

داشتن اضطراب و عجله و افکار پریشان، شرایطی است که کسی به آن علاقه ایی ندارد. اگر در زندگی خود هر روز و برای هر کاری، عجله و اضطراب داشته باشید، احساس پریشانی و درماندگی می‌ کنید. آغاز کردن صبح با عجله و اضطراب باعث ایجاد حس بدی در افراد میشود که برطرف کردن آن و بازگشت به حالت عادی بسیار دشوار است.

بهترین کاری که صبح زود بعد از بیدار شدن می‌توانید انجام بدهید این است که به آرامی آماده شوید و به‌جای اینکه با عجله و سرپا صبحانه بخورید، سر سفره بنشینید و با آرامش صبحانه‌ خود را میل کنید و به ورزش و نرمش بپردازید. ذهن‌ تان را متمرکز کنید و در هوای تازه‌ی صبح نفس عمیق بکشید. تماشای طلوع آفتاب نیز میتواند باعث آرامش شما شود. کمتر کسی پیدا می‌شود که بیش از ۱۰ بار در طول زندگی خود طلوع خورشید را ببیند. دیدن این صحنه بسیار ارامش بخش و زیباست.

2- کمتر کارتون رو پشت گوش میندازید

یکی از فواید سحر خیزی این است که میتوانید کارهای گسترده تری انجام بدهید. کارهایی که به کمک یا مشارکت دیگران نیاز ندارد مثلا کارهایی از قبیل ارسال ایمیل، مرتب کردن خانه و آماده کردن صبحانه یا ناهار و … زمانی که سحر خیز شوید می توانید، کمی مطالعه کنید، لباس‌ها را داخل ماشین لباس‌ شویی بیندازید و تا جای ممکن وظایفی را که بعد از برگشتن از سرِ کار برعهده دارید، انجام بدهید. اگر صبح در حالی خانه را ترک کنید که می‌دانید بعد از بازگشت کارهای زیادی وجود دارد که باید انجام بدهید، حس بسیار بدی در تمام روز همراه‌ تان خواهد بود. زمانی صبح با صدای پرندگان بیدار شوید و کارهایی را انجام بدهید که برای‌ تان دشوار میباشد و از انجام آنها لذت چندانی نمی‌برید، به خودتان فرصت می‌دهید که از بقیه‌ ی لحظات روز بیشتر لذت ببرید.

3- افزایش آرامش خاطر

به وجود آمدن احساس آرامش بیشتر یکی از فواید سحر خیزی این است. اگر صبح زود بیدار شوید و برخی از کارهایی را که در فهرست قرار داده‌ اید انجام بدهید، حس آرامش و راحتی در شما به وجود خواهد آمد و در ادامه‌ی روز بانشاط‌، پرانرژی‌ و آسوده‌ خاطر هستید. گاهی اوقات برنامه‌ی فشرده‌ای آماده می‌کنیم در حالی‌که به‌ درستی نمی‌دانیم برای اجرای کامل آن چگونه باید زمان را مدیریت کنیم. صبح زود بیدار شدن، ساعات بیشتری در اختیارتان قرار می‌دهد تا کارهایتان را طبق برنامه انجام بدهید و در نتیجه اعتماد‌ به نفس‌ تان افزایش می‌یابد وتمام روز احساس خوشایند موفق و مفید بودن خواهید داشت.

4- میتوانید در تفکر خود باشید

یکی از فواید سحر خیزی این است که باعث میشود شما لحظاتی تنها باشید و فرصت تفکر با خود را داشته باشید، مجبور نیستید که برای اثر گذاشتن بر روی دیگران تلاش کنید. زود بیدار شدن، زمان تنهایی بیشتری برای شما به وجود می آورد که کمتر فردی پیدا میشود که از خواص آن و آگاه باشد و از آن بهره مند شود. زمانی که می‌توانید خودتان باشید؛ مجبور نیستید تظاهر کنید یا نگران هر رفتار یا گفتار خود باشید. همه‌ی اینها سبب آن می‌شود که نشاط بیشتری داشته باشید، احساس بهتری نسبت به خودتان داشته باشید و تعریف جدیدی از شخصیت خود به دست بیاورید. همه ما در مسابقه مهمی به نام زندگی شرکت کرده ایم که در آن همواره باید دوندگی کنیم. ساعات ابتدایی صبح زمانی است برای شما که خودتان باشید. هیچ‌کس مراقب شما نیست!

به طور کلی میتوان بیان کرد که سحر خیز بودن یکی از شاخص ترین ویژگی افراد مشهور و موفق است و به شما در داشتن زندگی سالم و موفق کمک خواهد با توجه به اهمیت این مسئله توصیه میشود مقاله مربوط به رازهای داشتن زندگی سالم را نیز مطالعه کنید. به دلیل توانایی بالای ذهنی در اول صبح احتمال موفقیت افراد را بیشتر خواهد کرد و همچنین ایجاد نظم در انجام کارهای روز مره و انجام کارهای مهم‌تر در ساعات اولیه روز از مهم ترین فواید شگفت انگیز سحرخیزی میباشد.

فواید سحر خیزی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا