خطرات نداشتن رابطه جنسی

نداشتن رابطه جنسی علاوه بر اینکه بر کاهش عشق و علاقه بین زوجین کم شدن رابطه جنسی تاثیر منفی جدی دارد برای سلامت جسمانی نیز خطراتی خواهد داشت که مهم ترین آن برای خانم ها میباشد. رابطه جنسی یکی از دلایال داشتن سلامت جسمی و روحی بین زوجین است، طبق تحقیقات کارشناسان اگر که به مدت طولانی این رابطه برقرار نشود عوارض جدی از خود نشان خواهند داد و از اشتباهات بین زوجین است.

ضعیف شدن در برابر انفولانزا و سرماخوردگی

میتوان گفت که نداشتن رابطه جنسی، درصد ابتلا به بیماری های ویروسی را بالا می رود. رابطه جنسی باعث تقویت سیستم ایمنی بدن شما خواهد شد. محققان دریافتند، مقدار ایمونوگلوبولین A (IgA) در افرادی که یک یا دو بار در هفته رابطه جنسی دارند ۳۰ % بالاتر است در مقایسه با کسانی که به ندرت رابطه جنسی دارند. IgA از نخستین لایه های دفاعی در برابر ویروس ها در بدن هستند.

نداشتن رابطه جنسی باعث ایجاد افسردگی

ایجاد احسای افسردگی در زنان یکی از رایج ترین خطراتی است که آنها را تهدید میکند. محققان بیان کرده اند که برخی ترکیبات موجود در مایع منی از جمله ملاتونین، سروتونین و اکسی توسین،ممکن است موجب تقویت خلق و خو در زنان و رفتار آنها شود.

البته، در کنار این مزایا ،باید اشکالات موجود در رابطه جنسی محافظت نشده را نیز در نظر بگیرید. به همین دلیل است که از بین رفتن رابطه جنسی، زنانی که رابطه جنسی محافظت نشده داشته اند، احساس افسردگی بیشتری خواهند داشت.

افزایش خطر عفونت ادراری در اثر نداشتن رابطه

میتوان گفت تقریباً ۸۰ درصد از عفونت های دستگاه ادراری حدودا بعد از  ۲۴ ساعت از مقاربت رخ می دهد. در هنگام رابطه جنسی، باکتری های موجود در مهبل به مجرای ادراری شما وارد می شوند و احتمال افزایش عفونت را افزایش میدهند. پس میتوان گفت نداشتن رابطه جنسی برای خانم ها باعث کاهش خطر عفونت ادراری است.

احساس اضطراب در اثر نداشتن رابطه جنسی

زمانی که رابطه جنسی دارید، مغز مواد شیمیایی همچون اندورفین و اکسی توسین از خود آزاد می کند، این مواد شیمیاییباعث ایجاد حسی خوب در بدن میشوند و به شما کمک می کنند تا با شرایط استرس زا راحت تر کنار بیایید. رابطه جنسی سبب آن میشود که انرژی افراد تخلیه شود. محققان دو گروه از افراد مورد تحقیق قرار گرفتند و باهم مقایسه شدند تا دریابند که کدام گروه راحت تر با استرس ( به طور مثال استرس ناشی از سخنرانی عمومی) کنار آمدند. افرادی که به طور منظم رابطه جنسی داشتند نتیجه بهتری را ارائه دادند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا