7 راه کار افزایش عشق در خانواده

اگر به دنبال ایجاد یک خانواده شاد و بانشاط هستید یکی از راه های اصلی آن افزایش عشق در خانواده است. عشق در خانواده یک عامل بسیار تاثر گذار است که باعث شکل گیری روابط مختلف و کیفیت خانواده میشود. سه ویژگی صمیمیت، جاذبه جنسی و تعهد در تشخیص عشق و تفکیک انواع آن اهمیت دارد. در همه انواع عشق و همچنین دوستی، صمیمیت و احساس نزدیکی تعیین کننده کیفیت رابطه دوستی هستند، اما در زوج‌ها برای داشتن عشق کامل و سالم به هر سه فاکتور فوق نیاز است. وجود عشق و نحوه ابراز آن در خانواده و در بین افراد خانواده تاثیر بسیاری در نزدیک شدن روابط و درک بهتر احساسات افراد خانواده خواهد داشت.

هر خانواده مانند یک بخشی از جامعه ای است که در آن زندگی میکنید، برای ایجاد یک جامعه دوست داشتنی و سالم و محکم، باید از خانواده شروع کرد. عشق یک بنیان اساسی در خانواده است و بدون وجود عشق، یک خانواده نمی تواند به موفقیت برسد و در کنار هم پیشرفت کنند. البته این بدین معنا نیست که اگر عشق داشته باشید، هیچ مشکل دیگری در جامعه وجود نخواهد داشت، اما عشق میتواند مسیرهای سخت را هموار کند و اجازه ندهد که مشکلات ادامه دار شوند. عشق نسبت به اعضا خانواده تغییر پیدا نمیکند و ثابت است. وجود همین عشق سبب تشکیل جامعه ایی قوی و مستحکم خواهد شد. در ادامه این مقاله همراه بعلاوه زندگی باشید تا بررخی از مهم ترین راه های افزایش عشق در خانواده را بررسی کنیم.

1- باهم غذا بخورید

شاید فک کنید که خوردن غذا چه تاثیری در افزایش عشق در خانواده دارد اما جمع شدن دور هم هنگام غذا خوردن فرصت مناسبی را فراهم میکند تا باهم حرف بزنید و نظرات و احساسات خود را بیان کنید. شاید شما تاثیر آشکاری نبینید اما در افزایش عشق میان خانواده تاثیر مثبتی دارد.

2- با هم به جاهای مختلفی برید

در کنار هم بودن و گذراندن اوقات فراغت در کنار یک دیگر تاثیر بسیاری در افزایش عشق در خانواده و نزدیک تر شدن ارتیاطات دارد. یک سفر دسته جمعی ،حتی اگر کوتاه و یا یک روزه باشد، میتواند شمارا بسیار به یکدیگر نزدیکتر کند. تغییر محیط و دیدن مکان های جدید جذاب میتواند در نزدیک شدن روابط شما کمک کند.

3- احساسات خود را بیان کنید

به اشتراک گذاشتن احساسات یکی دیگر از راه های افزایش عشق در خانواده است و همچنین یکی از نکات مهم در تربیت کودکان میباشد. اگر در خانواده اتفاقی افتاده و یا نسبت به یکی از اعضاء خانواده احساس خاصی پیدا کردید سعی کنید باهم صحبت کنید و احساسات خود را بیان کنید. زمانی که احساس شما با خشم یا ناراحتی درهم آمیخته شده به تأثیر آن بر روابط خانوادگی‌تان توجه کنید. ابراز این احساسات در قالب کلمات مناسب دور از خشم و عصبانیت، در نزدیک تر شدن روابط خانواده اثر مثبتی خواهد داشت و سبب افزایش عشق در خانواده نیز خواهد شد. به این ترتیب روابط عاطفی نیز تقویت خواهد شد. اگر در بیان احساسات خود با مشکل رو به رو هستید و روابط بین اعضای خانواده‌تان رو به سردی رفته است، می‌توانید با دریافت مشاوره خانواده جهت حل مشکلات خود گام بردارید.

4- با یکدیگر بخندید

گاهی اوقات، وقتتان را صرف تماشای فیلم، به خصوص فیلم های خنده دار کنید. به سینما بروید و یا با هم بازی کنید. زمانی که شما با کسی وارد یک رابطه عمیق تر و نزدیک تر میشوید، ناخود آگاه به کوچکترین حرف های خنده دار یکدیگر میخندید. گاهی حتی تصور این خنده ها نیز حالتان را بهتر و روابط را نزدیکتر میکند.

5- درباره مسائلی که مهم هستند ، صحبت کنید

به جای گفتگو های بی ارزش و کم عکق ، در مورد مسائل واقعی ومهم صحبت کنید. درباره احساستان ،درباره آنچه که واقعا مهم است ویا شما را خوشحال میکند، حرف بزنید و متقابلا تمام این ماجراها از انها را نیز به یاد داشته باشید و برای تقویت روابط اجرا کنید.

 6- گوش کردن

همه ما روزانه چیزهای زیادی می‌شنویم اما گوش دادن با شنیدن متفاوت بوده و با توجه و احترام همراه است. افراد به چیزهایی گوش می‌کنند که برای‌شان اهمیت دارند. یاد گرفتن اینکه به دیگران گوش دهید و احساسات آن‌ها را درک کنید و آموزش این مهارت به فرزندان در ابراز عشق بسیار اهمیت دارد. کودکانی که این مهارت را از والدین خود می‌آموزند در آینده روابط موفق‌تری در همه زمینه‌ها به ویژه در رابطه عاطفی و محیط خانواده تجربه می‌کنند.

7- سعی نکنید که یکدیگر را تغییر دهید

هیچ کسی بی عیب نیست و ممکن است برخی از اعضای خانواده ،ایده هایی قدیمی نسبت به شما داشته باشند و یکدیگر را قبول نداشته باشید. اما این کار شما نیست که انها را عوض کنید و تغییر دهید. در روابط خانوادگی باید با وجود تمام تفاوت ها ونقطه ضعف ها به یکدیگر متصل شوید و هم دیگر را دوست داشته باشید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا