دخالت اطرافیان در زندگی خصوصی

دخالت دیگران در زندگی افراد یکی از معظل هایی است که امروزه بسیاری از جوان ها و زوج ها با آن موجه هستند. این دخالت ها باید تماما کنترل شده باشند در غیر این صورت آثار و نتایج مخربی برجای خواهند گذاشت. یکی از عوامل مهم در اختلافات زناشویی بین زوج‌های جوان نیز، همین دخالت های غلط و بیهوده است. البته معمولا والدین و اطرافیان تصور شان این است که این دخالت‌ها با نیت خیر خواهی صورت می‌گیرد ولی در بیشتر اوقات تاثیرات منفی بر روابط گذاشته و ممکن است حتی باعث طلاق زوجین هم شود. روش‌ها و راهکارهایی برای کاهش و کنترل دخالت والدین در ازدواج و دخالت آشنایان در زندگی مشترک زوجین وجود دارد که در ادامه این مقاله به بررسی برخی از مهم ترین آنها پرداخته شده است.

 مدیریت روابط

مدیریت روابط را میتوان به عنوان اصول زندگی مشترک در نظر گرفت. بهتر است که مسائل و موضوعاتی که بین خودتان پیش می آید را کنترل کنید. موارد ضروری برای مشورت کردن با آشنایان خود را کنترل کنید تا والدین و اطرافیان به پذیرش و درک استقلال شما و همسرتان دست یابند و فقط در موضوعات ضروری به خود اجازه کمک کردن بدهند.

 تعیین حد و حدود

البته این عنوان به معنای قطع رابطه با دیگران نیست؛ بلکه به این منظور است که است که راه های ورود جهت دخالت بی دلیل اطرافیان در زندگی شخصی را ببندد. باید با رعایت ادب و احترام طوری به طرف مقابل فهماند که ادامه دخالت‌ های بی مورد در زندگیتان با فرض اینکه دلسوزانه هم باشد در حل مشکلات شما موثر که نیست هیچ بلکه ممکن است باعث شعله ورتر شدن آتش اختلافات شود و زندگی مشترکتان را با خطر مواجه نماید.

کمک گرفتن از متخصص

باید عنوان کرد که یکی از مهم‌ترین وظایف زوجین برقراری روابطی متعادل و تعاملی مناسب و صحیح ، میان خانواده‌ها و اطرافیان در زندگی است. یک متخصص و مشاوره خانواده کمک می‌کند تا با بررسی تعارضات خانوادگی و نقش هر یک از اعضا بتوانید به تفاهمی پایدار در جهت حل‌ مسائل و چالش‌ها دست یابید که در استوار نگه داشتن بنیان خانواده تاثیر بسزایی خواهد داشت.

به طور کلی در این زمینه میتوان بیان کرد که با گذشت زمان و با افزایش یافتن دخالت های اطرافیان در زندگی شخصی زوجین، مشکلات آنان بیشتر خواهد شد و تاثیر منفی در زندگی خواهد گذاشت؛ تا جایی که ممکن است حتی به طلاق و جدایی زوجین نیز ختم شود. هنگامی که زن و شوهر نمی‌توانند افسار زندگیشان را در دست خود داشته باشند و برای خودشان تصمیم بگیرند، اطرافیان شروع به دخالت خواهند کرد. پیش بردن زندگی شخصی بر اساس حرف و نظرات اطرافیان نتیجه ایی جز بی ثباتی در زندگی نخواهد داشت.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا